Jak funguje kopírování obchodování na eToro?

eToro v roce 2010 vydala svou službu kopírování obchodů s názvem "CopyTrader". CopyTrader je nástroj, který vám umožňuje sledovat a kopírovat aktivity vybraných obchodníků na platformě eToro.

.

Kopírování obchodů není žádnou novinkou.

Zrcadlové obchodování se objevilo v roce 2000, aby nabídlo řešení investorům, kteří neměli dostatek času sledovat vývoj na trhu bez ohledu na to, zda se jedná o zkušené obchodníky nebo začátečníky.

Kopírování cizích obchodů se stalo mezi investory mimořádně populární koncem roku 2010 díky vzestupu nově vznikajících finančních služeb a gamifikaci obchodování.

V tomto článku se ponoříme trochu hlouběji, abychom pochopili, jak funguje řešení kopírování obchodů eToro, jaký je rozdíl mezi kopírováním obchodů a zrcadlovým obchodováním a jaké jsou první kroky na platformě eToro k tomu, abyste se do této služby mohli zapojit.

Služba kopírování obchodů eToro, CopyTrader, je jednou ze základních služeb, která odlišuje eToro od ostatních brokerů. Myšlenka je jednoduchá: na webu je výběr obchodníků a každý má své vlastní portfolio. Pokud se vám něčí strategie zalíbí, můžete jeho investice okamžitě zkopírovat. Pokud vybraný obchodník provede obchod, provede stejný obchod i vaším jménem, s vaším vlastním kapitálem, na vašem vlastním účtu.

Řekneme-li to žargonem eToro, v tomto případě kopírované obchody zatěžují účet kopírujícího, tedy váš účet.

Kdo má přístup ke CopyTraderu?

K CopyTraderu má přístup každý obchodní účet vytvořený u eToro.

Jakmile si vytipujete obchodníka, kterého chcete kopírovat, stačí jedno kliknutí a jeho aktivity můžete plně zkopírovat. Služba CopyTrader je zdarma, nemusíte platit žádné poplatky za služby ani za správu.

Tato služba samozřejmě není "skutečnou" správou fondů, ale spíše sociální investiční sítí. Mohla by se vám hodit, pokud nejste zkušený obchodník a hledáte nápady populárních investorů na jakémkoli finančním trhu. Sociální investiční síť s sebou nese spoustu rizik, protože jako kopírovač nevíte nic o schopnostech a technikách averze k riziku protistrany, kterou kopírujete.

Disclosure: Osobně jsem na eToro "populární investor" a na platformě mě najdete pod nickem @vyhnlu

Je rozdíl mezi "kopírování obchodní" a "zrcadlování obchodní" aktivity?

V případě eToro ano. eToro je kopírovací obchodní platforma zrcadlovou obchodní platformou rozšířenou o komponenty a prvky sociálního obchodování. Název "CopyTrader" je také samostatnou značkou.

Představte si platformu, která vám dává možnost reagovat komentáři nebo lajky na historii obchodování někoho jiného nebo možnost vidět výkonnost obchodníka v reálném čase, jak se děje. To je zkrátka zážitek, o který se snaží služba kopírování obchodování eToro.

Platforma sociálního obchodování eToro je vylepšenou a obnovenou verzí toho, čemu říkáme "zrcadlové obchodování". Samotné zrcadlové obchodování se týká kopírování jednoho (nebo více) obchodníků aktivních na platformě. eToro CopyTrader posouvá tento model o krok dále - kromě obecných služeb kopírování obchodů eToro rozšiřuje tuto službu o mnoho funkcí podobných sociálním médiím. Investor může filtrovat obchodníky podle národnosti, výkonnosti a vyhledávat nejvhodnější strategie pro své potřeby.

CopyTrader najdete v nabídce "Objevovat" na domovské stránce.

  1. Po přihlášení klikněte na nabídku 'Objevovat' na levé straně obrazovky

  2. Přejděte dolů doprostřed stránky. Uvidíte, že CopyTrader má na stránce vlastní řádek s profilovými obrázky různých obchodníků

  3. Na pravé straně obrazovky klikněte na tlačítko "Zobrazit vše"

  4. A voilà, dostali jste se na stránku CopyTrader

Filtry & výběr

Na hlavní stránce CopyTrader můžete filtrovat obchodníky podle jejich národnosti, trhů, na kterých investují, jejich posledních zisků a časového horizontu jejich obchodů. Minulá výkonnost samozřejmě neznamená, jak dopadnou budoucí výsledky.

Všechna portfolia obchodníků jsou veřejnými informacemi. Ke každému obchodníkovi je také přiřazeno skóre rizika. Jedná se o číselnou hodnotu v rozmezí 0-10 na základě průměrných pohybů (volatility) nástrojů zahrnutých v jejich portfoliích. Čím vyšší je rizikové skóre, tím je portfolio volatilnější.

Je stanovena minimální/maximální výše vkladu? Jsou zde nějaké poplatky?

Ano. Minimální částka, kterou musíte investovat, je 200 USD a maximální částka je 2 000 000 USD. Zde je seznam podmínek používání služby CopyTrader:

  • Minimální částka, kterou musíte investovat do obchodníka, je 200 USD.

  • Maximální počet obchodníků, které můžete kopírovat současně, je 100.

  • Maximální částka, kterou můžete investovat při kopírování obchodníka, je 2 000 000 USD.

  • Minimální částka pro kopírovaný obchod je 1 USD; obchody pod touto částkou nebudou otevřeny.

  • Pokud ručně uzavřete kopírovaný obchod, budou prostředky z této pozice připsány zpět na váš kopírovací zůstatek (částka určená ke kopírování této osoby, která není investována do otevřených pozic).

Je dobré kopírovat obchodování na eToro?

Tato otázka není jednoduchá. Pro ty, kteří nemají čas sledovat aktuální informace o pohybech na trzích, může být sledování obchodníka s dobře fungujícím portfoliem velkou úsporou času. O minulosti obchodníků na platformě eToro toho však moc nevíme, takže je opravdu těžké posoudit rizika.

Dostávají investoři na eToro peníze?

Ano; existuje program nazvaný Popular Investor, který je otevřený všem uživatelům eToro. Pokud konkrétního obchodníka kopíruje mnoho dalších klientů, může potenciálně generovat značnou výši ročního příjmu, pokud se pro tento program rozhodne. Existují čtyři úrovně členství v programu Popular Investor, přičemž každá má své vlastní požadavky. Mezi požadavky patří stanovená úroveň vlastního kapitálu, AUC, ověření kopírovači a historie obchodování.

Funguje kopírovací obchodování eToro?

Služba samotná na technické úrovni funguje dobře. Je však na individuálním investorovi, aby se rozhodl, zda mu rizika stojí za ušetřený čas. Pokud máte s používáním řešení pro kopírování obchodování nějaké zkušenosti, neváhejte nám je sdělit!

Odmítnutí odpovědnosti: Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.
Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná kyperskou Komisí pro cenné papíry.

Názor a zkušenosti

Zatím jsme nezaznamenali žádné zkušenosti čtenářů s tímto brokerem. Napište Vaše zkušenosti pomocí formuláře níže!

Podělte se o zkušenosti