Minimální vklad na eToro a další užitečné informace

Podívejte se do následující srovnávací tabulky, jak si eToro stojí v porovnání s podobnými makléři, pokud jde o minimální vklady:

Minimální vklad eToro oproti podobným brokerům
eToro XTB Trading 212
Minimální vklad . $50 $0 $0

Minimální vklad znamená, že abyste mohli začít obchodovat, musíte tuto částku nejprve převést na svůj makléřský účet z bankovního účtu. Někdy se nazývá počáteční vklad nebo financování.

Kromě požadovaného minimálního vkladu je třeba zvážit několik dalších faktorů, když se chystáte otevřít účet u eToro. Zde jsou hlavní výhody a nevýhody, pokud jde o vklad u eToro:

Výhody Zápory
- Vklad kreditní/debetní kartou - Pouze jedna základní měna účtu
- Žádný poplatek za vklad
- Vklad je uživatelsky přívětivý

Odmítnutí odpovědnosti: 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.


eToro si neúčtuje poplatek za vklad. To je skvělé, protože broker si z vašich vkladů nic nestrhne a vy musíte počítat pouze s náklady, které si účtuje banka / třetí strana, přes kterou peníze posíláte. Pokud se chcete o poplatcích u eToro dozvědět více, podívejte se na kapitolu o poplatcích v našem .

Ačkoli u eToro neplatíte žádný poplatek za vklad, důležité jsou pro vás také dostupné způsoby vkladu. Podívejte se, jak si stojí způsoby vkladu u eToro ve srovnání s podobnými online brokery:

Vkladové metody eToro v porovnání s podobnými brokery
eToro XTB Trading 212
Bankovní převod Ano Ano Ano
Kreditní/debetní karta Ano Ano Ano
Elektronické peněženky Ano Ano Ano

Průměrné doby převodu pro různé metody jsou:

  • Dobrovolný převod: 2-3 dny
  • Kreditní / debetní karta a online peněženky: okamžitě nebo několik hodin

Drobný problém s ukládáním peněz na eToro je, že podle našich zkušeností není ve srovnání s podobnými brokery uživatelsky přívětivé. To znamená, že buď není uživatelsky přívětivé rozhraní, nebo že zjistit, kam a jak máte převod provést, je poněkud komplikované.

Každý obchodní účet má základní měnu, což znamená, že makléř bude vaše vložené peníze držet v této měně. U některých brokerů můžete mít i více obchodních účtů s různými základními měnami.

Proč je to důležité? A bude vám účtován poplatek, pokud vložíte peníze v jiné měně, než je základní měna cílového obchodního účtu. Pravděpodobně to není velký problém, ale měli byste o tom vědět.

Někteří online brokeři nabízejí obchodní účty pouze v hlavních měnách (tj. USD, GBP, EUR a někdy JPY) a někteří jich podporují mnohem více.

Měny obchodního účtu eToro ve srovnání s podobnými brokery
eToro XTB Trading 212
Počet základních měn 1 5 8

Naneštěstí eToro podporuje pouze jednu měnu, a to USD. To znamená, že pokud pošlete minimální vklad v jiné měně, eToro ho převede a naúčtuje vám poplatek . To pro vás není problém, pokud byste stejně vkládali v USD, ale není to ideální, pokud používáte jinou měnu.

Vhodným způsobem, jak ušetřit na poplatku za převod měny, může být otevření bankovního účtu pro více měn. U založení účtu trvá jen několik minut, po kterých můžete na nový účet nahrát svou stávající měnu, směnit ji v aplikaci za výhodné kurzy a poté ji zdarma nebo levně vložit na svůj makléřský účet.

Konkrétní postup zaslání minimálního vkladu na účet eToro se může mírně lišit od níže uvedeného, ale obecně proces zahrnuje následující kroky:

Krok 1: Otevření účtu u brokera

U většiny brokerů si můžete svůj obchodní účet otevřít online. Pro otevření účtu musíte poskytnout své osobní údaje, jako je datum narození nebo pracovní status, a obvykle také proběhne test o vašich finančních znalostech. Posledním krokem otevření účtu je ověření vaší totožnosti a bydliště. Pro toto ověření musíte obvykle nahrát kopii občanského průkazu a dokument, který potvrzuje váš pobyt, například výpis z bankovního účtu.

Pokud nevíte, který broker je pro vás vhodný, použijte náš nástroj pro výběr brokera.

Krok 2: Proveďte vklad

Nejprve se musíte přihlásit ke svému již otevřenému obchodnímu účtu a najít rozhraní pro vklad. Poté zvolíte jednu z metod vkladu, kterou broker podporuje, zadáte částku vkladu a provedete vklad.

Metody vkladu mohou být jedna nebo více z následujících:

  • Bankovní převod (někdy nazývaný bankovní převod): v rozhraní pro vklad musíte přidat číslo svého bankovního účtu. Bankovní účet musí být veden na vaše jméno. Poté musíte spustit bankovní převod z vaší banky. Broker vám sdělí referenční číslo, které budete muset zadat jako poznámku v transakci. To mu umožní identifikovat váš vklad.
  • Kreditní nebo debetní karty: stejně jako při běžném nákupu online je nutné zadat běžné údaje o kartě. Na rozdíl od jiných nákupů online je však nutné použít kartu, která je na vaše jméno. V některých případech, jako například u , je také nutné kartu ověřit naskenováním a odesláním zprostředkovateli. Jedná se o další opatření proti praní špinavých peněz na jejich straně. Platba kartou je obvykle preferovaným a nejpohodlnějším způsobem vkladu. Na druhou stranu někteří makléři definují limit pro vklady kartou, takže pro větší částku budete možná muset použít bankovní převod.
  • Online peněženky jako Paypal: funguje to stejně jako jakýkoli jiný online nákup. Zobrazí se rozhraní peněženky, kde budete muset zadat své přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo) a provést transakci.

Krok 3: Zkontrolujte svou transakci

V závislosti na zvolené metodě může trvat několik dní, než se váš vklad objeví na vašem makléřském účtu. Když se tak stane, makléři vám obvykle zašlou e-mail s potvrzením přijetí vkladu.

.

Odmítnutí odpovědnosti za rizika

eToro je platforma pro obchodování s více aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Odmítnutí odpovědnosti: 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Předchozí výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Obchodování s kopiemi je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry.

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a ve Spojeném království neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Názor a zkušenosti

Zatím jsme nezaznamenali žádné zkušenosti čtenářů s tímto brokerem. Napište Vaše zkušenosti pomocí formuláře níže!

Podělte se o zkušenosti