Interactive Brokers recenze 2022

Interactive Brokers (IBKR) vede seznam nejkomplexnějších investičních platforem. Klienti mohou obchodovat s akciemi, opcemi, futures, forexem, kryptoměnami, dluhopisy a fondy na 135 trzích z jediného integrovaného účtu. Udržitelní investoři budou spokojeni s nástrojem a aplikací Impact Dashboard, která vám pomůže zhodnotit aktiva optikou společensky odpovědného investování (SRI). Platforma Trader Workstation (TWS) ke stažení slouží profesionálním obchodníkům a sofistikovaným aktivním investorům, kteří mají zájem o komplexní technické a fundamentální obchodní nástroje a hloubkový výzkum.

Společnost Interactive Brokers vyniká rozsáhlostí svých aktiv, výzkumných zpráv, globálního přístupu na trh, nástrojů, kalkulaček a vzdělávacích materiálů. Tento rozsah produktů a služeb je požehnáním i prokletím zároveň. Obrovské množství informací IBKR může být někdy náročné na zpracování. Přesto bezplatné obchodování na demo účtu a tříměsíční zkušební doba dávají uživatelům možnost vyzkoušet si tohoto komplexního investičního brokera.

Společnost Interactive Brokers byla založena v roce 1993 současným předsedou představenstva Thomasem Petterfym a nabízí zjednodušený přístup k makléřským službám, který se zaměřuje na široký přístup na trh, nízké náklady a vynikající provádění obchodů. Společnost IBKR, která je dobře kapitalizovaná a veřejně obchodovatelná, má 1,92 milionu klientských účtů a denní hodnotu obchodů 2,17 milionu dolarů. Tento diskontní makléř nabízí konkurenceschopný a transparentní sazebník poplatků. Negativní stránkou je, že vzhledem k šíři aktiv a komplexním nástrojům je potřeba čas na prokousání se průvodcem cenami a navigaci v platformě.

Klady Interactive Brokers

 • ✅ Veřejně obchodovaná společnost
 • ✅ Akcie na Vaše jméno
 • ✅ Americká společnost
 • ✅ Danění dividend z USA 15%
 • ✅ Oddělené prostředky klientů
 • ✅ Zlomkové akcie
 • ✅ Účet v CZK, EUR, USD a dalších měnách

Zápory Interactive Brokers

 • ❌ Poplatek za výběr (kromě prvního výběru v měsíci)
 • ❌ Poplatky za obchodování
 • ❌ Podpora v Češtině

Platforma Interactive Brokers

Nástupní proces IBKR je jednodušší než v minulosti. Uživatelé si mohou otevřít účet a vyzkoušet platformu po dobu 90 dnů bez okamžitého financování. Vzhledem k tomu, že webové stránky jsou velmi bohaté na funkce, mohou být pro nové investory matoucí.

Interactive Brokers podporuje několik obchodních platforem, včetně desktopové, webové a několika mobilních verzí, které jsou k dispozici pro zařízení se systémy Android a iOS. Aplikace má téměř stejné funkce jako webová platforma, i když ani jedna není tak robustní jako Trader Workstation (TWS), vlajková obchodní platforma společnosti.

Stejné třídy aktiv můžete obchodovat na jakékoli platformě. Stejně tak máte na všech platformách přístup ke streamovaným datům v reálném čase, grafům, kreslicím nástrojům, výzkumu a zprávám. Zprávy jsou k dispozici z desítek zdrojů, včetně Benzinga, Dow Jones, Morningstar, Seeking Alpha, Thomson Reuters, Refinitiv a interních komentářů. Za měsíční poplatek je k dispozici také prémiové předplatné zpráv.

Nabídka Interactive Brokers

 • Akcie (přibližně 17,500 akcií z USA)
 • OTCBB - velmi levné akcie
 • Exchange-traded Funds (ETF) — Uživetelé s PRO účtem mají přístup k 150+ ETF s nulovými poplatky
 • Mutual funds — 45,000 fondů, 17,000+ z nich je bez poplatku
 • Dluhopisy
 • Opce — dostupné na více než 30 trzích z celého světa
 • Futures and futures opce
 • Světové burzy — 135 burz mimo USA v 33 zemích.
 • Kryptoměny

Na Českém trhu jednoduše nenajdete brokera, který by měl podobnou nabídku nástrojů jako Interctive Brokers. Na platformě opravdu najdete snad každou akcii, která vás napadne.

Smart routing u Interactive brokers

Často obchodující profesionálové ocení funkci SmartRouting společnosti IBKR, která automaticky přenáší nejlepší dostupné ceny akcií, opcí a kombinací napříč burzami. SmartRouting není jednorázový proces, ale zohledňuje každou část transakce, transakční náklady, poplatky a slevy. Obchodníci mají další možnosti výběru obchodních tras.

Poplatky u Interactive Brokers

Poplatkové schéma Interactive Brokers je komplikované, zejména pro majitele účtů PRO. Klienti IBKR LITE mají akcie a ETF bez poplatků. Plán PRO zahrnuje tři typy provizí pro americké akcie:

 1. Pevné poplatky - Pevná cena za akcii ve výši 0,005 USD za obchodovanou akcii s minimem 1,00 USD a maximem 1 % hodnoty obchodu. Tato cena zahrnuje všechny burzovní a většinu regulačních poplatků.
 2. Odstupňované poplatky - Odstupňovaná cena za akcii je založena na měsíční aktivitě objednávek. Ta se pohybuje od vysoké částky 0,0035 USD za akcii v případě méně než 300 000 akcií měsíčně až po 0,0005 USD za akcii, pokud obchodujete s více než 100 miliony akcií měsíčně, přičemž minimální částka je 0,35 USD za obchod a maximální 1 % z hodnoty obchodu. Nezahrnuje burzovní a regulační poplatky.
 3. LITE - Program IBKR Lite nabízí bezplatné obchody s akciemi a ETF kótovanými na burze v USA. Obchody jsou směrovány za účelem generování platby za tok příkazů (PFOF).

Celkové hodnocení brokera 90%

Jak Interactive Brokers vydělává peníze?

Výše uvedené poplatky a provize jsou pro zákazníky viditelné, ale existuje několik zákulisních způsobů, jak IBKR vydělává peníze od vás a pro vás:

 1. Úroky z hotovosti: IBKR, stejně jako většina makléřů, generuje úrokové výnosy z hotovosti, kterou máte na účtu.
 2. Platba za tok objednávek (PFOF): Mnoho makléřů generuje příjem tím, že přijímá platby od tvůrců trhu za směrování pokynů do těchto obchodních míst. Tomuto postupu se říká platba za tok pokynů (PFOF). Klienti IBKR-Pro mohou směrovat své pokyny podle svého uvážení a výchozí směrování nevyžaduje PFOF. Klienti IBKR-Lite získávají obchodování s nulovou provizí a americké akciové opce s pevným kurzem, ale tyto pokyny jsou směrovány tvůrcům trhu, kteří poskytují IBKR PFOF. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
 3. Programy půjček akcií: Programy půjčování akcií přinášejí makléřům příjmy, když jsou akcie držené na účtech zákazníků půjčovány jiným obchodníkům nebo hedgeovým fondům, obvykle za účelem prodeje těchto akcií nakrátko. IBKR vám vyplácí 50 % příjmu, který získá z půjčování akcií. Program je k dispozici zákazníkům, kteří si sami mohou vybrat zda chtějí participovat nebo ne.
 4. Zlepšení ceny: Inteligentní směrovač příkazů IBKR se snaží o zlepšení ceny a dosahuje v průměru 0,62 USD na 100 obchodovaných akcií.
 5. Maržování portfolia: Způsobilí klienti IBKR mohou požádat o maržování portfolia, které může snížit potřebnou marži na základě celkového vypočteného rizika. Portfoliová marže obvykle nejlépe funguje u klientů, kteří obchodují s deriváty, které kompenzují riziko spojené s jejich akciovými pozicemi.

Reinvestování dividend u Interactive Brokers

Klienti IBKR si mohou nastavit výchozí hodnotu reinvestice dividend z kvalifikovaných akcií pro celý účet. Automatickým reinvestováním dividend mohou klienti zajistit, že jejich peníze zůstanou investovány na trzích, místo aby ležely v hotovosti na okraji. Pokud však není dostatek hotovosti na nákup akcií, zlomkové akcie se nenakoupí a hotovost se místo toho připíše na účet.

Závěr recenze

Zkušení individuální investoři a profesionální investoři budou jen těžko hledat komplexnější platformu. IBKR vyniká obrovskou nabídkou obchodovatelných aktiv, několika počítačovými a mobilními obchodními aplikacemi, nízkými náklady, efektivním směrováním pokynů a globálním trhem. IBKR Lite je vhodná pro průměrné investory, kteří jsou ochotni vzdát se funkce směrování obchodních příkazů SmartRouting. IBKR Pro snižuje ceny za velké příkazy a poskytuje strukturu provizí, která se zlepšuje s objemem, což láká pokročilé, institucionální a profesionální obchodníky.

Celkové hodnocení brokera 90%

Názor a zkušenosti Interactive Brokers

Zatím jsme nezaznamenali žádné zkušenosti čtenářů s tímto brokerem. Napište Vaše zkušenosti pomocí formuláře níže!

Podělte se o zkušenosti s Interactive Brokers