Nejlepší broker v Česku? Odpověď Vás možná překvapí

Pokud si čtete tento článek, pravděpodobně chcete začít investovat. Výběr brokera je důležitý krok na vaší investiční cestě a v tomto článku se dozvíte jaký broker je pro vás nejlepší.

Pří výběru brokera je důležité se zamyslet nad tím, do čeho chcete vlastně investovat. Jeden broker může být skvělý pro investice do CFD nicméně na investování do akcií je k ničemu a jiný broker to může mít přesně naopak. Nedá se tedy úplně jednoduše říct jaký broker je nejlepší bez toho, abychom se zeptali na další otázky.

Nejlepší broker pro investování do akcií

Pokud chcete investovat primárně do akcií máme pro Vás dobrou zprávu. Existuje několik velmi solidních brokerů. Pro většinu průměrných lidí bude nejlepší možnost broker eToro. Jednoduchá platforma, zlomkové akcie, žádné poplatky a spousta dalších výhod dělá z brokera velmi zajímavou volbu pro drtivou většinu malých investorů.

Pokud tedy neplánujete investovat desítky milionů je tento broker velmi solidní volbou. Dvě nevýhody, kterých jsem si za více než 3 roky používání všiml jsou:

  • Danění dividend z USA 30% - Pokud plánujete investovat větší částky (statisíce) do dividendových akcií v USA, může být pro Vás lepší jiný broker, který daní dividendy 15%. Mezi tyto brokery patří Degiro, Trading 212 a Interactive Brokers.
  • Nevlastníte akcie na Vaše jméno - U eToro Vaše akcie spravuje nezisková společnost. Osobně mám u eToro přibližně milion korun a nebojím se o něj. Nicméně kdybych investoval částky v řádech několika milionů pravděpodobně by se mi spalo lépe kdyby byly akcie napsány přímo na mé jméno. Je ještě třeba dodat, že pokud eToro zkrachuje tak pořád nemůže použít peníze klientů k zaplacení pohledávek, takže i v případě krachu byste měli Vaše akcie dostat zpět. Akcie můžete mít na Vaše jméno napsané například u Interactive Brokers.

Výše uvedené nevýhody jsou opravdu to jediné co jsem za 3 roky našel a řekl bych, že pro začátečníka, který chce pravidelně investovat menší částky je eToro velmi dobrý broker. Výhody zdaleka převyšují nevýhody. Platformu eToro osobně považuji za nejpřehlednější a pohodlí vkládání a výběru peněz přes digitální peněženku a kreditní kartu vám nabídne zdarma jen eToro.

Přečtěte si nači celou recenzi eToro.

Registrace u eToro

77 % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Nejlepší broker pro investování do CFD

Rychlá odpověď: XTB. Broker XTB je veřejně obchodovaný a nabízí tím další vrstvu zabezpečení. Proč tomu tak je? Každá veřejně obchodovaná společnost musí 4x do roka zveřejnit její finanční výsledky. Ve kterých se můžeme podívat na zisk, tržby, dluh a mnoho dalších ukazatelů podnikání společnosti. Při pohledu na výsledky XTB se o společnost vůbec neobávám. Je výdělečná, stále roste a má minimální dluh.

Při držení CFD je bezpečnost brokera velmi důležitá. Pokud broker zkrachuje může být složité dostat vaše peníze zpět.

XTB má v porovnání s konkurencí velmi malé spready (rozdíly mezi cenou nabídky a cenou poptávky). V podstatě to znamená, že samotné obchodování je pro Vás výhodnější. Divily byste se, jak velkou částku Vám skryté "poplatky" na spreadu za delší dobu udělají.

XTB má navíc velmi dobrou platformu pro technickou analýzu a běžně zveřejňujě zprávy z trhu a vzdělávací obsah.

Jedna z nevýhod je absence možnost vkládat peníze přes kreditní katru a paypal bez poplatků. Zákaznická podpora by také mohla být mnohem lepší. Takové problémy ale dokážete najít u každého brokera.

Pokud vás zajímá porovnání poplatků, můžete se podívat na naši celou recenzi XTB ve které rozebíráme poplatky XTB v porovnání s konkurencí.

Nejlepší broker pro opce

Opce je smlouva díky které máte právo koupit aktivum za určitou cenu. Například Můžu mít opci na koupi 100 akcií Micrososftu za 152$, která vyprší dne 4.7.2024.

Opce můžeme buď nakupovat a následně máme možnost je využít a dané aktivum reálně koupit. Nebo je také můžeme prodávat s tím, že riskujeme, že budeme muset dané aktivum prodat.

V Česku ovšem není mnoho brokerů přes které by se daly obchodovat opce. Reálně za zmínku stojí pouze dva a to Interactive Brokers a Degiro. Osobně považuji Interactive Brokers za lepší volbu především díky nižším poplatkům a všeobecné kvalitě brokera co se týče regulace a možností platformy.

Přečtěte si naši celou recenzi Degiro.

Názor a zkušenosti

Zatím jsme nezaznamenali žádné zkušenosti čtenářů s tímto brokerem. Napište Vaše zkušenosti pomocí formuláře níže!

Podělte se o zkušenosti