Vyplácí společnost Trading 212 dividendy?

Podíváme se blíže na to, zda se Trading 212 vyplatí. Dividendy mohou být výhodné pro pasivnější typy investování.

Co jsou to dividendy a jak fungují?

Společnosti se mohou rozhodnout, zda chtějí část svého přebytku čistého zisku rozdělit mezi své akcionáře. Tomu se říká dividenda. Jedná se o pravidelnou výplatu akcionářům a může být vydána několika způsoby, mimo jiné v hotovosti nebo v akciích.

Dividenda se vyplácí pravidelně a může být vydána několika způsoby, například v hotovosti nebo v akciích.

Jak získat dividendy u společnosti Trading 212?

Pokud máte nárok na dividendu, společnost Trading 212 zpracuje platby přímo na váš účet. U Investičních účtů/Účtů ISA jsou vypláceny během několika dnů nebo i týdnů.

U CFD budou dividendy vyplaceny v den ex-dividend.

Dividenda je daňitelný příjem, v České republice se daní 15%. Výhoda je, že daň za nás odvádí přímo broker. Často bývá problém, že broker daní dividendy z USA 30% místo 15%. Nicméně u Trading 212 se daní i dividendy z USA 15%.

Dividendy z Investičních účtů a účtů ISA

Dividendy mohou vyplácet i penzijní fondy a další investice typu ISA, protože investice na účtech ISA nebo Invest mohou ve svých portfoliích obsahovat akcie, které samozřejmě mohou vyplácet dividendy. Většinou jsou - nebo mohou být - osvobozeny od daně.

Dividendy z investičních fondů

Dividendy vyplácejí i investiční fondy, jejichž podkladovým aktivem jsou akcie. V tomto případě vlastní akcie makléř, proto výplata přichází od samotného makléře.

Názor a zkušenosti

Zatím jsme nezaznamenali žádné zkušenosti čtenářů s tímto brokerem. Napište Vaše zkušenosti pomocí formuláře níže!

Podělte se o zkušenosti